Uusivuoden tiivistelmä VII

Toto shrnutí uplynulého roku je již sedmé, takže mám neodkladný pocit, že jakákoliv zdlouhavá předmluva by byla těžce redundantní.

Poklidil jsem blog a trochu tady vymaloval, protože už to po těch letech bylo potřeba. Seznam odkazů na spřátelené blogy sice krutě prořídl, jak postupně zmíraly, ale nedávno jsem našel pár stále relativně čiperných a zajímavých, tak to zkusím doplnit.

Ani malou chviličku jsem nehrál Lineage.

Zkusil jsem ale The Old Republic, Neverwinter a možná ještě něco, nicméně zůstal jsem u Star Treku Online, kde se mi povedlo postavit velmi elegantní sýrující Intrepid, USS Gordon Shumway.



Po více než pěti letech jsem přešel od Chromu k Opeře. Zatím dobré, zejména proto, že mi už počítač při prohlížení internetů smrtelně nezamrzá co deset minut.

Byl jsem volit a docela mě překvapilo, že se na Praze 8 našlo dalších 87 lidí hlasujících pro tutéž stranu. Zatímco u volební urny jsem se letos stavil celkem třikrát, u zubaře to bylo čtyřikrát více, což kupodivu neodráží ani tak můj odpor k politice, jako mou afinitu na záněty dásní.

Co se chorobopisu týče, začalo se mi víceméně náhodně rozpadat koleno, takže jsem si prohlédl hned tři ortopedická zařízení pěkně zevnitř a neušla mi artroskopie ani magnetická rezonance.

Pořídil jsem si na krk větší Tórovo kladivo, které se už nevejde do krabičky od sirek a které se mi zejména na té magnetické rezonanci moc hodilo.

Po pár letech plánování a sbírání materiálů jsem uveřejnil Kokot-ty. Your move, Tess.

Ani moje další já se neměla špatně.
Champbacca si užívá velmistrování, vychovává ze syna příkladného protiimperiálního partyzána a sem tam někde vypije hospodu. Už taky definitivně ví, kde, kdy a jak umře, a vlastně se na to docela těší.
Narva'Raan nar Vaala to má do budoucnosti rovněž naplánované až hrůza a válku s Reapery si bude moci náležitě užít. Finále, kdy místo ve stereotypním Londýně přistanou v mnohem drsnější Moskvě, je jen takovou třešničkou na dortu a pak už je to k těm pěti modrým dětem jenom krůček.
Edvin se trochu zamotal v časových liniích, ale stěžovat si rozhodně nehodlá. Třicet let strávil po boku krále Artuše, kolem roku 5000 se zapojí do největší války v historii vesmíru a o další tři tisíce let dobrodrůža později ho nenapadne nic lepšího, než si zazálohovat vesmír a začít provádět pokusy s křížením linií literárních postav.
Kapitánka T'Raava má za sebou velmi pilný rok, kdy stihla dvakrát výrazně vylepšit loď, stát se administrátorkou celkem velké těžební kolonie a následně senátorkou za tam žijící Remany. Z jejích deníků, jež jsou vystaveny v utajené sekci flotilního fóra a tedy si je patrně nikdy nikdo nepřečte, stojí za zmínku například to, že vědomě porušila algeronskou dohodu a že udržuje nelogicky intimní vztah s lodní barmankou.
Z Furiely je pirát, z Flanna zmijozelský šprt a Lord Zahradník vylezl ze skříně, aby zase sbíral ohrožené druhy rostlin a pokud možno při tom neumřel.
A taky vznikl Chester Jester z fandomu, kvůli kterému jsem, a to nekecám, začal číst Jane Eyre. Celkově vzato zatím moc nevím, co s ním, ale umřít na souchotě může vždycky, žejo.

Co se alter eg tak nějak celkově týče, provedl jsem mírnou inventuru a mám moc zajímavou mikrochallenge na příští DMD. Tedy jako ještě jednu kromě té, kterou už jsem tu avizoval dříve. Akorát se obávám, že tentokrát už to nepochopí vůbec nikdo.

Zaslechl jsem něco o tom, že Zlatého slavíka vyhrál zase Karel Gott, a přiznám se, že jsem to nečekal.

Silničáře letos překvapil sníh na konci března, což mě docela taky. Ve velikonočním iglú ale bylo moc fajn, rozhodně líp než ve vánočním bahně.

Na disku mi pořád hnije Sharknado, na nějž jsem zatím nesebral odvahu, a taky Dobrodružství Žraločáka a Lávovky, vlastně z úplně stejného důvodu.

Pořídil jsem si externí harddisk a chladící podložku, čím se sice razantně snížila moje mobilita, ale nemůžu říct, že by mě to jakkoliv štvalo.

Mě a mou lepší polovičku adoptovala Leontýnka, jedna moc chytrá mongolská kočka pirátská, a poctivě s námi cvičí. Své první Vánoce trávila u babičky, kde se s ní žádná z rezidentních koček nechtěla kamarádit, a Štědrý den bez výčitek prospala.
O to větší aktivitu ale projevila včera, kdy bez větších skrupulí a s příkladným koťátkovským nadšením zrušila stromeček.

Napsal jsem jednu trochu šáhlou povídku, kde se potkávají postavy z Jak je důležité míti Filipa a Pýchy a předsudku, a nehodlám u ní skončit. Naproti tomu jsem dostal vrcholně vkusnou spekulativní fikci, za kterou ještě jednou děkuji.

Šťouchám, tedy jsem.

Už to je dva roky, co denně píšu drabbly. Za letošek jich bylo 862, z toho jeden byl napsán ve staré angličtině, jeden s prstem v nose a jeden ve vaně, a ani s tím nehodlám přestávat, protože nás to kupodivu píše víc a víc. V průměru o nula celá nula nula čtyři účastníka za měsíc. Komise Guinness World Records nám sice po šesti měsících čekání poslala automaticky generovaný email, že hrozně litují, ale máme si nasrat, nicméně to nás rozhodně nemůže zastavit. Konkrétní důvod zamítnutí v dopise není, ale patrně k tomu došlo proto, že náš rekord již nelze pokořit, což ve vší své aroganci beru jako umně skrytý kompliment.

Napsal jsem taky veršovaný epitaf Margaret Thatcherové ve skotské angličtině a úspěšně jej vydával za dílo Roberta Burnse.

Pohrávám si s myšlenkou napsat si vlastní nekrolog. Akorát se trochu bojím, že bych zapomněl posouvat datum naplánovaného vydání, jednou by se to tu objevilo omylem a pár lidí by se mohlo radovat předčasně.

Dvaadvacet příspěvků jsem letos vyplýtval rekordně rychle a nebylo k tomu zapotřebí ani jednoho bezduchého filleru, což mě samotného zaráží.

Rozhodl jsem se, že napíšu knihu o Edvinových eskapádách v třiačtyřicátém století, kde se budou přirozeně míchat styly Jane Austenové a Christophera Moorea. Hned po bakalářce.

Po letošku mám doma konečně kompletní sbírku lahví od všech dostupných verzí Tatranského čaje, takže jsem konečně postoupil z pozice učně na plnohodnotného Čajoděje.

Vyrobil jsem polárkový dort ze zelené a piva. Ozdoben šlehačkou a svíčkami chutnal mnohem líp, než budou tvrdit různí zlí jazykové.

Byl jsem týden na Slovensku, to je ta česká kolonie za Mordorem, den v Maďarsku a asi hodinu v Budapešti, odkud jsme odjížděli poněkud ve spěchu kvůli jakési bombě, o níž vůbec nic nevím. Opět ani chvíle v Brně.

Do Českých Budějovic jsem se podíval opětovně a několikrát. Poprvé bylo výsledkem pobytu zjištění, že tam žije minimálně jedna bánší a minimálně jeden další Pierre, podruhé se tam konal definitivní rozprch po víkendovém sjíždění Vltavy. Obé stálo za to, stejně jako návštěva Žamberka a několika dalších, více či méně reálných míst.

Co se stalo ve Vestci, zůstalo ve Vestci.

Možná je to tajné, ale dozvěděl jsem se o jakémsi japonském projektu, který by mohl jako vedlejší produkt dokázat, že elektron není elementární částice. A docela těm klukům fandím, protože to by mohla být náramná švanda.

Pronikám do tajů indické kuchyně a konečně jsem ochutnal kuře vindaloo a pár dalších věcí, ovšem názvy o mně nikdo nemůže chtít. Každopádně ani vindaloo s varovným vykřičníkem ve tvaru papričky se v pálivosti nemohlo ani v nejmenším rovnat luxusnímu Hellburgeru z kopřivnického Saily burgeru, který tímto ještě jednou vřele doporučuji široké veřejnosti, protože to je prostě naprostá (nejen kapsaicinová) bomba. Taky jsem si trošku jsem zaexperimentoval s rekreačními drogami, ale to LSD bylo nějaké slabé a lysohlávky rozbité.

Ačkoliv mám svůj současný mobilní telefon už minimálně tři roky, minulý čtvrtek jsem s hrůzou zjistil, že jsem jeho T9 ještě pořád nenaučil slovo „irelevantní“.

Potkal jsem psa s prodlužovačkou místo obojku. Pes i PES vypadali se svým osudem poměrně smířeně.

V Praze hráli Iron Maiden, a protože jsem v tu dobu ještě bydlel jen něco přes tři kilometry od místa konání, ani jsem pro příjemný poslech nepotřeboval lístek.

V listopadu jsem se přestěhoval do bytu, jenž snáze umožňuje integraci dvou lidí v jednom pokoji. Byt i lokalita mají oproti minulému bydlišti spoustu výhod, mimo jiné fakt, že tam neparkuje Pravdova dodávka. Taky tam není Kunratický les, jehož překonání během noční bouřky s Chlupem a větví o pár měsíců dříve bude do smrti patřit mezi moje nejlepší vzpomínky na Roztyly.

Dostal jsem klíč od kanceláře, kde už pracuji cca čtvrtým rokem, takže teď už mě tam snad uklízečky nezamknou.

Zdárně jsem pokračoval ve hraní multiplayeru k Mass Effectu 3. Achievementů mám teď plnou poličku, konečně mám odemknuté všechno, co jsem chtěl, a na hru tak může vesele dosedat křemíkový prach. Několik wookijských roarů, které jsem díky integrovanému teamspeaku posílal mnohdy trochu překvapeným spoluhráčům, mám ale schovaných a připravených k použití pořád.

Byl jsem neoficiálně požádán, abych jistému brum brum opičákovi uspořádal rozlučku se svobodou, ale nějak z toho asi sešlo. Antikrista jsme nicméně přivítali skvostně a bylo nám úplně jedno, že se porod opět odložil.

Když je řeč o opicích, taky jsem byl ve dvou zoologických zahradách, pražské a györské.

Zapomněl jsem lidem popřát všechno hezké ke dni střízlíka, ale třeba to trochu vyžehlím obrázkem Simbaccy v paralelní realitě, kde není tak docela sám sebou:


Objevil jsem se v sestřihu, který byl použit jako propagační video na Starcon, a jsem docela rád, že jsem se tam sám nepoznal...

Kromě Koprconu jsem, alespoň myslím, nenavštívil žádnou akci conového typu, pokud tedy nepočítám jistý piknik na Letné. Nenavštívil jsem ani jakoukoliv akci hudební, nicméně ta číčovina na ruku z Masters of Rock 2008 a Metalfestu 2010 pořád drží.

Mluvili o mně v rádiu. Malém a jenom chvilku, ale co bych se tím nepochlubil, když to nebylo v kriminální rubrice, žejo.

Naposledy jsem slavil den svatého Patrika na Mexiku, neboť tato čarovná hospoda to po vzoru Polomina zabalila a fakt se bojím, jestli podobný osud nepotkal i plzeňského Netopýra.

Oproti předchozím rokům dramaticky vzrostl můj počet návštěv kina. Ne že bych měl nějaké výčitky z toho, že mi na spoustu filmů stačí koukat v dvd ripu, ale taková Ender's Game nebo ty nové teplé Star Warsy na velkém plátně za ty prachy stály.

Dostal jsem u školy od spolužačky candy cane a ani trochu to nevypadalo jako klasická pedofilní scénka s prohozenými rolemi.

Mílielle se má dobře a zdraví všechny své fanoušky, kterých k mému velkému překvapení není málo, a nechala se slyšet, že zas co nevidět nafotí nějakou tu odvážnou kolekci.

Můj šatník se rozrostl o několik epesních triček pro každou společnost a příležitost.

Od Ježíška jsem dostal, mimo jiné, kňíšku opráskoví historje, whisku, ponožky a 2/3 chlapa, což možná není ideální název čehokoliv, natož sbírky mikrobásní.

Objevil jsem Finnegan's Hell a ty punkové čubky ještě pořád nevydaly slibované album.

Sice jsem nebyl na žádné svatbě, ale můj text k ódě na radost zpívaný bandou švarných jinochů se prý na jedné v rámci možností celkem líbil.

Počítadlo návštěv blogu se rozbilo a pořídil jsem si nové, jenže nemám nejmenší tušení kdy. Od té doby jsem každopádně zpátky na Němčicích nad Hanou a napřesrok si věřím aspoň na Štramberk.

Silvestra budu letos trávit v Olomouci s bandou, nanukem a Tatranským čajem. Tímto se loučím s rokem 2013 a ten následující přeji všem alespoň tak dobrý, jak si zaslouží.

A ostatně soudím, už nějakou dobu, že by Jediland měl být aktualizován.

Tillina

Detaily jsou někdy důležité, víme?

Trip do Kopřivnice byl nanejvýš čarovný.
Trip cestou do Kopřivnice byl nanejvýš čarovný.

Tráva nakonec zůstala pod sněhem a možná to tak bylo lepší.
Tráva nakonec zůstala pod sněhem v Maďarsku a možná to tak bylo lepší.

Poprvé jsem měl z conu houby.
Poprvé jsem měl na conu houby.
____________________________________________

Můj report z Koprconu 2013 měl původně sestávat z těchto sedmi souvětí, každopádně pak jsem si všiml, že už mi do dovršení roční kvóty zbývá jediný příspěvek, takže se asi přeci jen trochu rozepíšu. Je tedy silně pravděpodobné, že se na následujících řádcích objeví i něco, co se conu vůbec netýká a týkat nikdy nebude, se s tim smiřte.

Letos jsem to vzal s Václavem Strohonošem o den dřív zkratkou přes Žamberk a Stalinov a stálo to za to. Úřední osoba nás toho docela dost naučil a mám pocit, že většiny lituje nebo litovat brzy bude.
Možná za to mohla magie, ale někde kolem Převorova jsem byl na pár momentů ochoten akceptovat skutečnost, že existují barvy jako fuchsiová, tyrkysová a lila a bylo mi nad slunce jasné, že letošní tričko rozhodně nebude cihlově červené, jak se prezentovalo; Brodkem jsme prokazatelně projížděli třikrát a Simbacca v něm dvakrát dostal pěkně blbý nápad. VlaCon se tedy rozhodně povedl.
Kopřivnice překvapila dvakrát: poprvé nezvykle vysokým počtem divných lidí v lokálce, skoro to vypadalo, že se zase vrací do módy společné sjíždění, podruhé naprosto luxusní burgerárnou.
Ačkoliv jsem na Koprconu byl, počítám-li dobře, už poosmé, dělal jsem toho letos, jsa kripl, suverénně nejméně. Žádné přenášení židlí, lavic a projektorů, minimum hlídání, jediný úkol pro rychlou spojku, smích povolen. Většinu času jsem tradičně strávil v bezprostředním okolí recepce, tlachal o kravinách více či méně reálných a dával si Čaj alespoň do jedné zdravé nohy.
Valla vyvěsila petici, abych si tu druhou nechal uříznout a pořídil si dřevěnou. Podepsalo to sedmadvacet lidí včetně Hodora a mě.
Maďarský Kököt, pán náš vezdejší, nedorazil, a to přestože na něj čekali tři apoštolové, svatý Buzz Rakeťák a lahev Strohu. Jakožto jeho uctívači jsme se nicméně shodli na tom, že napíšeme novou, lepší Bibli. A že ho k tomu vlastně vůbec nepotřebujeme.
Asi poprvé v životě jsem něco vyhrál v tombole a byla to přesně taková píčovina, jaká se dala čekat. Letos jsem měl i kousek dortu, a ač byl stylizovaný do kokota v karbonitu, chutnal skvostně.
Gerilová linie přednášek na chodbě se nakonec nekonala a zamýšlenou masivní propagační kampaň jsem taky skrouhl na nezbytné verbální minimum bez letáků. Stejně chyběl vzkazník, tak by nebylo kam to věšet.
V zadní kapse světlých kalhot mi praskla zářivě zelená fixka, kterou jsem nic nekreslil, ani se na to nechystal, vážně, a vytvořila mi na zadku unikátní radioaktivní cutie mark pravého Čajoděje.
Ty houbičky byly nějaké rozbité, ale výprava trpaslíků s pekáčem kamenů do Kišperka byla čarovná tak jako tak. Trochu se bojím fotek.
Tess je zase těhotná a Wyrrgy brumbora.
Vinou zmatků při balení jsem tam letos zapomněl rekordní množství věcí, to jest víc než jednu, ale taky jsem si přivezl podložku pod myš s logem Hvězdné, vole, flotily.
Od pátku do neděle jsem potkal šest koček a ve čtvrtek husitského kněze, co se v mládí zhulil a myslel si, že je vodník.
Leontýnka po dobu naší nepřítomnosti nic nerozbila, což je s podivem, neboť prochází bouřlivou pubertou a mění se z kočky české tulení na mongolskou kočku pirátskou.


A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován, arrr.

Böömilainen hyljekissa

Máme doma kotě. Sice nespí v botě, ale jinak je všemi směry čarovné.
Leontýnka rozhodně není strašidlo, nýbrž zvíře v mnoha ohledech neobvyklé. O tom ostatně dost vypovídá i fakt, že jsme si pro ni jeli až do útulku v Hradci Králové. A ačkoliv už na fotce z depozita vypadala nádherně, teprve na místě bylo zřejmé, že máme tu čest patrně s něčím útulkově těžce nadstandardním. Paradoxně jsem ji až do dnešního rána podezíral z toho, že je minimálně křížencem mainské mývalí kočky s nějakou tou divokou evropskou klasikou, případně rovnou čistokrevná, která se ovšem někomu nějakou drobnou vadou nehodila do chovu. Paradoxně proto, že stavbou těla se mnohem víc podobá kočce norské lesní, kterou jsem vždycky chovat chtěl a která je v našich končinách poněkud rozšířenější, jen mě prostě vůbec nenapadla. Takže abych definitivně smetl veškeré pochybnosti o tom, jestli je půlmainka, půlnorka, nebo od každého půl, rozhodl jsem se ji považovat za první (a vzhledem ke kastraci poslední) exemplář nového druhu – kočky české tulení.


(Leontýnka spí, což je zhruba jediná chvíle, kdy se dá vyfotit celá a nerozmazaná)

Anglický název (Bohemian Seal Cat) bohužel plně nevystihuje to, proč se tak jmenuje: není to totiž vlídným vztahem k vodě nebo rybám, ale k tulení. Od prvního dne se totiž projevila jako prvotřídní mazel, jakého jsem v životě neviděl. Jakmile jsme ji v novém domově vypustili, po chvilce se mi vyšplhala po nohavici až do náruče a vydržela tam, dokud jsem neuznal za vhodné ukázat jí bedýnku se stelivem. V čekárně na veterině mi bez větších obtíží vydržela spát na klíně dvě hodiny a dalších zhruba osm tam strávila s kapačkou, viz níže. Toho, komu se zrovna vetře, neustále otlapkává, což bylo před ostříháním těch drápů na kuchání medvědů dost demotivující, a je užvaněnější než rádio. Brebentí si jak pro sebe, tak když na ni člověk mluví, a jakmile ji před odchodem z domu zavřeme v pokoji, ještě pár minut alespoň symbolicky nadává.
Z Hradce si kromě vzorku oblíbených granulí naneštěstí přivezla i chlamydiózu, kvůli které musela tři dny po sobě na kapačku a bude teď měsíc baštit antibiotika, ale i během totálního vysílení byla úžasně akční, všude vlezla, všechno komentovala a nebojím se, že by u nás někdy jakýkoliv hmyz přežil víc než pár sekund. Její nejoblíbenější hračkou není k mé radosti úžasná pískající myš, ale kulička z aluminiového obalu čokoládového Mikuláše a kus provázku. Škrabadlo používá tak vzorně, že jí za odměnu asi seženu nějaké větší. Jediné, čím mě točí, je její totální ignorace kočičí trávy, pročež mi mnohem raději okusuje tři roky pěstěnou dracénu a je schopna pro ni vylézt i na třímetrovou starožitnou almaru.
Česká tulení kočka je zatím plemeno nepříliš popsané, protože náš exemplář má teprve nějakých sedm měsíců. Váží dvě a půl kila, ovšem kvůli nechutenství z nemoci poslední týden prakticky nežrala, takže to teď dohání a hádám, že by se brzy mohla dostat na smělá tři kila. Pokud vytrvá v nadšení, s jakým mi bleskově šlohla a rozkousala suchý rohlík, možná to stihne ještě teď o víkendu.
Od mainské mývalí se liší kratším ocasem, od norské lesní zase jižansky jemnou srstí. Akční je jako obě dohromady a při odběru krve jsme ji museli držet tři, a to byla zesláblá a dehydratovaná. Rámus, jaký při tom natropila, donutil dva buldoky v čekárně stáhnout ocas a zalézt do nejvzdálenějšího rohu místnosti.
Terapie se nicméně zdařila, už po dvou dnech zase lítá jako divá a učí se pořádně brzdit na parketách, což zatím moc nedává. Spí zásadně s námi v posteli, baští jako protržená, žere chleba a od doby, co jsme ji od dezinfekčního smradu surově umyli vodou, si o kožíšek pečuje s velkou pílí.

Teď ještě počkáme, až jí doroste těch pár fleků vyholených kvůli odběrům a kanyle, já zjistím, jestli jsem od ní ty chlamydie chytil, a můžeme začít závodit v línání.

(jo a taky jsme se přestěhovali a mně praskla další plika v koleni, ale to jsou drobnosti)

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Toivon ruumis

Jak by řekl klasik: Píča, píča, kurva. Čurák, mrdka, čurák, píča.
Ne, nepíšu otevřený dopis poslaneckému klubu KSČM, prostě mě jenom neskutečně vytočil Sarden, respektive jeden tamní redaktor, a to [následujícím mikročlánkem]. Mikro proto, že je kratší než každý jeden drabble, co byl kdy napsán.
O tom zmiňovaném fejsbučíkovém projektu už nějakou dobu vím, dokonce jsem na to hodil i palec hore a dokonce jsem jednoho z tamních správců (celkem jsou přinejmenším dva) oslovil, jestli by třeba nechtěli vyměnit odkazy, bannery či kýho čerta. Když asi po týdnu odpověděl, že jako klidně, ale jen když mu tam nějakým drabblem přispějeme, řekl jsem si, že s vyděrači se sice nekšeftuje, ale když už jsem jich napsal víc jak patnáct set (nepočítaje DMD), tak mě jeden navíc nezabije. U příležitosti dvoutisícího drabblu v naší trapné akci S drabblem na věčné časy jsme se Simbaccou sesmolili dokonce dva tematické, on jeden dle jeho vlastního mínění naprosto imbecilní, který záhy zveřejnili jako šťastné číslo 13, a pak já tenhle:

Jen pár jich tenkrát začlo, vlastně tři,
a zdál se marný jejich slavný cíl,
že drabbly budou psáti dlouho tak,
než jistá čůza splní starý slib.
Tak psali, psali, psali ještě dál
a pět set, pět a dvacet psali dní,
kdy hustá klubka spletli ze svých snů
a z nití těch se světy jali tkát.
Ač pouhou stovku měli na to slov,
tak zvládli každý denně příběh plést,
o věcech malých, velkých, středních též
a dnes již druhý tisíc měli jich.
Však píšou dál a pořád plni sil,
neb není ještě dohrán jejich boj
a stále zvoní marné snahy zvon.

Doprdele, jako bych ten zvon slyšel. Drabble v blankversu patrně nedosahoval takových kvalit, jako třeba devítka o tom emaři, co se odpráskl, protože na něj byli všichni zlí, takže se zveřejnění nedočkal a musím mu to vynahradit alespoň tady, když už jsem se s tím jambickým pentametrem na přesně sto slov sral.
A pak přijde ten článek, kde se dozvídáme o revoluční formě zábavy, do píče, kterou určitě ještě nikdy nikdo nezkoušel. Vůbec se nepozastavují nad tím, co to slovo drabble vlastně znamená, kdo to vymyslel a že to zdaleka není jediná forma mikropovídky, ale to bych všechno pochopil. Dokonce je mi i celkem u prdele, že ten můj nevyvěsili, aspoň zůstane undergroundový. Co mě ale, zkurveně, vytáčí fakt k nepříčetnosti, to je fakt, že taktně ignorují jak nás (na což už si zvykám), tak čtyři ročníky skvělého DMD, ale hlavně prezentují tu svou hromádečku 14 (slovy čtrnácti) drabblů (z nichž jeden je Simbaccův a hádám tak další tři od adminů) jako něco naprosto unikátního a průkopnického. Nevědomost je sladká, ale jak na nás, tak na DMD jsem pana redaktora upozorňoval, takže to bolí dvojnásob. A nejvíc mě na tom sere, že s tím prostě nemám šanci nic udělat, protože fejsbučík má pod palcem masy a lepší vyhlídky mám i na Nobelovku. Takže jim tam v podstatě ani nic nenapíšu, protože to prostě nemá cenu a akorát bych byl za ublíženého, což si tam dovolit nemůžu, ale blogy na to byly stavěné. Hlavně že je to tam zas plné pozérů, co tvrdí, jak akutně potřebují napsat drabble, protože mají hrozný absťák a vůbec. Kokot.
Teď by ještě mohli napsat z Guinnessovky, že jako jsme sice banda veselá, ale rekord v nejdelším drabble maratonu nám z nějakého důvodu uznat nemůžou, a nejspíš půjdu rekreačně zmlátit Hulka do kuličky.

Každopádně pokud by kdokoliv z DMD chtěl spojit síly v libovolně absurdní odvetné akci, může se mnou počítat, už tisknu trička; Simbacca vaří napalm a má zakázáno ochutnat ho víc jak půlku.

Což mě přivádí k poslednímu bodu, ať tady jenom nefňukám: koukejte se všichni fofrem přihlásit do vánoční nadílky na sosáckých stránkách. Zatím tam totiž jsem já a spousta lidí, co by ráda povídku z fandomů, které vůbec neznám, a i když se mi líbí představa, že nakonec skončím u Austenové, pochybuju, že by se to líbilo obdarovanému.

A ostatně soudím, že by Jediland měl kurva už být aktualizován.

Kaikille asianomaisille

Kdyby to náhodou někoho zajímalo, tak dnes, 6. října 2013, ve 20 hodin a 10 minut překonala akce S drabblem na věčné časy hranici dvou tisíc příspěvků.
Ve chvíli, kdy se tak Simbaccovým počinem stalo, bylo celkové skóre následující:

Champbacca
700
Jessica
698
Sagwen
22
Simbacca
545
Žárovka
5
Arianus
3
Wyrrgy
7
Keisell
20
Tabashi
4


(text widget na bloggeru je už týden buglý, takže to v tom postranním panelu nemůžu průběžně aktualizovat)

Jdu se samou radostí ožrat a vyrobit dort na zítřejší bonus. A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Edesmenneet rakkaamme

Jsem se teď hrozně pobavil, když kdosi pronesl, že je hrozně schizofrenní, protože na různých textových rpg vystřídal už tři postavy. Čistě ze zvědavosti jsem tedy taky provedl menší inventuru a došel k plus mínus čtyřiceti. Jasně, většina už jich je dávno po smrti (†) nebo se už objevuje jen sem tam v drabblech (#), ale taky tu není ta miliarda NPC, která k některým z těch postav neodmyslitelně patří a z nichž dost má svoje charakterníky a všechno. Kdybych měl vypisovat celou první generaci Chcípáků, živý inventář enklávy na Miu Leptonis a aspoň rámcově eventové postavy z Lineage, tak je ten seznam tak trojnásobný.
Každopádně když už jsem to počítal, tak jsem jim všem udělal takové menší medailonky...

Kdo: Lev Nikolajevič Turgeněv
Kde: SG Alternativa, SG-RPG, SG Galaxy
Příjmení tedy původně znělo jinak, ale i když bylo kanonicky zdůvodněné, dneska bych se za to styděl. Rusák, bývalý medik u SpetsNaz a velitel SG-13, později hostitel Tok'ry Langoshe. Po spojení se definitivně věnoval medicíně a zbraň prakticky zahodil, ale už předtím se charakterově dost podobal mixu doktorů Coxe a House, čili o sarkasmus, nenávist a ponižování všudypřítomných dementních Američanů nebyla nouze. Díky vzhledu se občas úspěšně vydával za vládce soustavy Baala. Účastnil se projektu Village, kdy SGC vyslalo několik desítek lidí úplně do faku na dlouhodobou misi v naprostém odříznutí, a pak se pro neshody s tím dementem Mitchellem odstěhoval na Atlantis, kde pomáhal expedici s nějakou tou marmeládou proti Wraithům. I tam se ale našli lidé, co ho srali, tak si sbalil svých pět švestek, doktorku Ekström a ještě s pár dobrovolníky vyrazil ve stopách Furlingů do vedlejší galaxie, založit vlastní civilizaci s blackjackem a trollama.
(viz Desparion aneb Ta věc, co už ji definitivně nikdy nedopíšu)

Balder
SG Galaxy
Asgard na palubě Korelevu. Nedostal moc příležitostí procvičit si narychlo naučenou ruštinu, protože textovka, kde se vyskytoval, skončila. V seriálu pak loď o pár sezón později rozstříleli Ori, ale on na palubě určitě nebyl.




Maria Tiberia
SG Universe
Obyvatelka Atlantis během první války s Wraithy, ještě než se to všechno začalo štvát. Pokud si dobře vzpomínám, pracovala jako šéfinženýr na jedné z bitevních lodí, načež docela rychle umřela jak ona, tak hra.

Edvin Kaapo Harmaanen
Equilibrium
Schizofrenní finský dhampír se strojem času, boží bojovník a později rovnou nižší bůh básnictví, pivovarnictví a antikoncepce. Vyniká dokonalým účesem, vždy připravenou výzbrojí a suverénně nejvyšším počtem smrtí široko daleko, protože si to jako einherj může dovolit. Krom nádherného knarru (to je něco jako drakkar, ale širší a bez pádel) v unikátní imaginární dimenzi vlastní ještě Meč rovnováhy, Excalibur, Llanuwchllyn a dračici Tatru, potkal vílího velitele Aštara Šerana, omylem vyvedl Židy z Egypta a šuká Tórovi dceru. Další plejádu jeho skutků lze najít v drabblech a na Equilibriu.

Kaapo Harmaanen
X-Men Crimson Dawn, X-RPG, Tiberian Sun RPG
Vždycky mutant a anarchista, jehož zvláštní schopností byla permanentní neviditelnost, ovšem jednotlivé verze se od sebe lišily podobně jako hry, na nichž se vyskytl. V těch inspirovaných Marvelem se maskoval jako mim, v zimě přihodil eskymácký oblek, v tiberiovém světě působil jako sabotér pro Bratrstvo Nod. Kupodivu přežil obě již mrtvé hry, dost možná proto, že jejich život netrval moc dlouho, a u třetí to taky vypadá docela nadějně.


Champbacca
Alternativa, Chrám Jediů, Star Wars: Eclipse, Star Wars Galaxies
Alter ego suverénně nejstarší, neboť se datuje až do těžké doby předinternetové. Vždycky to byl zrzavý Wookiee citlivý na Sílu a s podivnou afinitou na nebohá stvoření. První verze, stvořená tehdy za účelem účasti v několika scénářích do Galactic Battlegrounds, neměla ani nic společného s Řádem, ale to se v druhé, rovněž víceméně offlinové verzi změnilo.
Ve Spícím slunci už to byl regulérní mistr s vlastní padawan, která ale umřela a on následně málem přešel na temnou stranu a radši odešel do lesa poustevničit. Tím se zachránil před čistkou a po nějakých dvaceti letech se tak mohl přimotat k příběhu na Alternativě, nicméně pak přišla spousta retconů, z Dugů se stala mnohem hybnější síla a on dostal trochu jiné pozadí. Příběhové.
Takže ta současná verze vycvičila jednu padawan, o druhou přišla a třetí učí právě teď, i když ne v rámci Řádu, nýbrž ve vlastní akademii na nejmokřejší planetě galaxie. Velmistrování mu půjde natolik, že tentokrát před čistkou neuteče do lesa, ale zůstane se známými, a dokud ho nezajme Inkvizice, bude si to docela užívat. O bývalou padawan sice opět přijde, ale za trochu jiných okolností, po podstatně jiných zážitcích a z rukou jiných padouchů, takže tentokrát místo temné straně propadne alkoholu, ke kterému měl dost blízko vždycky. A bude se muset učit vidět skrz Sílu, protože inkvizitoři si s ním pohrají hodně hnusně.
Občanskou válku přečká jako vesmírný popelář, pak bude chvíli okázale ignorovat Luka Skywalkera a během války s Vongy se někam schová, protože je neuvidí, a kolem roku 40 po Yavinu ho turoblaserem z oběžné dráhy víceméně omylem sejme Darth Caedus. To ho ale samozřejmě nezastaví a bude zloduchy strašit jako duch ještě hodně, hodně dlouho.
Všechny verze chodily oblečené, protože přece nejsou vopice, a tu poslední mám i na tričku.

Darth Wango
Star Wars: Nightfall
Champbaccovo temné já z depresivní alternativní reality, kde malý chlupatec díky motýlímu efektu omylem zabil mladého Qui-Gon Jinna, následkem čehož neměl ani jednoho kamaráda, po pasování na rytíře si šel po svých a přidal se k Dookuovi. Shodou strašlivých náhod a několika dobře mířených bodnutí do pečlivě volených zad se pak zbavil hraběte i Sidiouse a stal se sithským lordem, aby mohl konečně galaxii postavit do latě. Prvním krokem bylo samozřejmě sejmutí Mace Windua a jeho přemístění do skladu mrtvejch negrů. V tom mu ochotně asistovala Darth Vodka, temné já Jessicy Karnis, ovšem brzy se jim pod nohy začali motat vetřelci z neznámé paralelní reality, kde bylo všechno tak trochu pozadu, ale taky nějak míň v hajzlu.

Kerribecca
Jediholo.net, Akademie Síly
Vznikla paradoxně dřív, než její otec, Champbaccův syn, a to pro potřeby hry na mezinárodním RP serveru pro Jedi Academy. Malá, tichá hipísačka žijící v době po posledních komixech Legacy, která se rozhodla vstoupit do nového Řádu Jediů a stát se léčitelkou, aby mohla galaxii nějak pomoci od svého zlého dvojčete, Barbuccy.







Simbacca
Star Wars: Eclipse
Taky Wookiee, lehce nazlátlý zrzek schopný sežrat na posezení třeba auto. Výsledek jednoho z Champbaccových výletů na Kashyyyk, kde toho při oslavách Dne života trochu moc vypil a pak byl snadným cílem pro přítulnou dcerku místního náčelníka. Prckovi se navzdory neznámému původu dostalo řádné výchovy od despotického dědečka, ale brzy začal projevovat podivné schopnosti a bylo třeba najít někoho, kdo mu s tím pomůže, ideálně otce, který ho pak vzal s sebou na nejmokřejší měsíc v galaxii a nechal svou bývalou padawan, ať z něj vycvičí rytíře.
S ní taky dost cestoval, vykrádali hrobky a dokud jim Impérium nezatlo tipec, zažili spoustu srandy a ochutnali spoustu dobrot. V dospělosti pak nastoupil na dědův post náčelníka malé vesničky, kde se mu díky umu, s jakým odháněl otrokáře, náramně dařilo, a nakonec ho svým uměním vařit klofla jedna učitelka.

Joya Brannigan
Star Wars Universe
Ačkoliv většina vedlejších postav z enklávy na Miu Leptonis IV má charakterníky, někdy i dost obludně dlouhé, tahle se jednoho dne přeci jen vymkla, neboť bylo třeba zničit jeden fakt hloupý pokus o textové rpg.
Mise se podařila a decentně nymfomaniakální Zeltronka a Champbaccova neoficiální padawan z Bespinu si tak svůj životopis ještě rozšířila. Pořád to ale byla zvědavá učitelka kultury a dějepisu, ve chvílích volna studující rozličnou galaktickou muziku. Ačkoliv oficiálně nikdy v Řádu nebyla, její schopnosti zhruba odpovídají rytíři těsně před závěrečnými zkouškami.



Aywen Ayslinn
Star Wars: Force Schism
Mistryně Jedi za Staré republiky, členka rady v enklávě na Miu Leptonis IV, odbornice na molekulární manipulaci Silou. Miraluka a pra(pra)prababička Sagwen, Champbaccovy současné padawan.
Toto rpg bylo zajímavé zejména tím, že v něm bylo plně zakomponováno házení kostkou na většinu akcí, respektive mělo být. Když jsem to poprvé viděl, rozhodl jsem se pánům tvůrcům trochu pomoci, napsal jsem hromadu textů a vymyslel pár principů, načež usoudili, že se asi zbytek dodělá sám a pustili to k vodě. Deja vu anyone?

Anna-nanna #
SW Universe, SW: FS
Permanentně nnnhasraný temný Jedi samouk. Jo a Jawa, to jsem možná měl zmínit jako první. I když vznikl víceméně pro potřeby trollení, je jeho vliv až překvapivý, protože jeden z jeho potomků pro Champbaccu vyrobil generátor kvantové díry, bez nějž by se museli ukrývat mnohem složitěji.



Narva'Raan nar Vaala
Perunica Express
Quarianka na pouti, která se nechala zaměstnat jistou přepravní společností na planetě Veles. Po veselé příhodě se sebevražedným kapitánem převzala jeho post a přišla o chlapa, ale jako kapitánka se osvědčila a během terapií se staniční psycholožkou se tak nějak smířila i s onou ztrátou. Během války s Reapery si postavila oblek, který by jí i Iron Man záviděl, a stříleli zmetky napříč galaxií, načež díky chybě navigace přistáli v Moskvě místo v Londýně. Válku nicméně přežila, odstěhovala se na osvobozený Rannoch a jakožto nová ředitelka společnosti se tam plně věnovala výrobě modelové železnice pro svých pět modrých dcer.

Filia Canis
Perunica Express
Staniční psycholožka s podivnou minulostí žoldáka. Asarijka, jejímž „otcem“ byl varren, což se na ní docela podepsalo, takže v boji, do nějž se navzdory nudně vypadajícímu postu staniční lékařky dostávala poměrně často, zběsile řvala a trhala chlapy biotikou na krvavé cáry. Nicméně pro quarianskou kapitánku ideální partie, a i když jim první dítě umřelo, vlastně z toho v té těžké době vyšly docela dobře.



Pishta Horthy
Perunica Express
Vorcha. Pirát. Aaarrrr!
Specialista na věci, co vybuchují, takže už si musel dvakrát nechat doregenerovat ruce. V boji buď hází granáty, nebo si s bráchou na střídačku půjčují erární šavli. Oba jsou to trochu dementi, ale moc si plenění, respektive spíš pokusy o ně, užívají, i když jim toho zatím moc nevyšlo. Celá posádka pirátské lodi Sandokan je vlastně v našem malém universu podobně komickým prvkem, jako C-3PO a R2D2 v trochu větších Star Wars.


Furiela
Mechanique
Antropomorfní charza, rovněž ne moc chytrá, žijící v kouzelném světě zvířátek a páry. Pracovala jako kominice, ale když v jednom komínu našla podivný kus železa a šli po ní kvůli tomu podivné existence, pověsila to na hřebík a přemýšlela, kam se vrtnout. Nakonec se víceméně omylem přidala k pirátům na parním škuneru, protože se jim nabídla jako údržbář všech těch trubek, a kocour kapitán Dráp, tygr Xandoxan a vlk Dlouhý John Brass ji na palubě uvítali i přesto, že je ženská, protože retardované ženské zas tolik smůly nenosí.

Hedd Wynn
Baldur's Gate 2, Drd
Hraničář, se kterým jsem dohrál Baldur's Gate a pak si ho zahrál ještě v jednom dobrodrůžu dračího doupěte. A protože jsem z první hry nebyl zvyklý, že hraničáři mají psa, neustále jsem na něj zapomínal a nakonec jsme ho tuším radši snědli.

Vainamoinen
Lineage 2 (Dark Age, Dark Elmore)
Neplést s finským Väinämöinenem. Tohle byl temný elf, bard ve službách Bratrstva a poradce lorda Jereda. Na svých toulkách toho dost zažil, párkrát se účastnil obléhání hradu, načež o tom zpíval dlouhé písně plné lehké nadsázky. Často mluvil ve verších a nebyl ani tak zlý, jako spíš pragmatický. U spanilých dam měl takový úspěch, že je skoro s podivem, že se mu narodilo jen jedno dítě, o kterém navíc vůbec nevěděl: Aino. Než ji stihl poznat, nebo se o ní alespoň dovědět, vyrazil na dlouhou pouť, hledat ztracenou osadu temných elfů Pabell, a už se nikdy nevrátil.
Zato ale strašil v Gludiu, zejména v tamním hradu, takže se dá docela dobře předpokládat, že ho cestou něco oddělalo.

Aino
Lineage 2 (Dark Elmore, Faremion)
Malé zrzavé ukecané cosi, co navzdory malému vzrůstu rozhodně NEBYLO trpaslice. Měla za sebou dost zajímavé úspěchy, jako třeba sjednocení největší aliance světa, členství ve vládě a dvě svatby v pozici oddávajícího, prostě věci, které by obyčejná osmiletá holka nezvládla. Oháněla se dvěma pravými meči a tancovala a zpívala u toho jako šílená, ale potvorám stejně nejdřív doporučila zahodit poklad a vypadnout, což pobavilo nejen ty příšery, ale i bohy.
Její dost zpitvořená verze se pak objevila ještě na jakémsi rpg na motivy Pána prstenů, ale ta skoro nestojí za řeč.

Sariss
Lineage 2 (Faremion)
Známá též pod dalšími šesti jmény, z nichž ani jedno nebylo pravé. Prostě ta kurva z Rune, drówka a tajná kněžka Shar, která mluvila jenom ve verších a z duše nenáviděla elfy, lidské samečky a vlastně úplně všechno. Díky síle od bohyně nicméně vytrvala, nebyla blbá nebo prostořeká a byla po zásluze odměněna. Díky rozsáhlé klientele si nakonec mohla dovolit fakt luxusní bydlení a Nightmare skoroset, načež ovládla přilehlé okolí a moc si to užívala.



Jeho excelence lord Inkvizitor
Lineage 2 (Faremion)
GM postava. Hodný strýček, kterého měli všichni moc rádi, protože chránil Elmoreden před démony, kacíři a elfy. Koho usvědčil, toho upálil očistným plamenem Einhasad, koho ne, toho nechal nadále bedlivě sledovat. Špehy měl všude, rád vypisoval odměny a celkově ho spousta postav chtěla zabít.
Paradoxní na tom je, že za tajemnou maskou se ve skutečnosti skrýval sám Beleth, temný mág a kníže pekelný, který tímto způsobem podrýval morálku občanů království a sbíral informace před připravovaným útokem armády démonů.

Mielwen Niewen
Lineage 2 (Faremion)
Jo, hrál jsem elfku. Prostě už mě fakt prudily ty kecy, že jsou utlačovaní z ooc důvodů, tak jsem jim šel trochu pomoct a chtěl jim dát nějakého toho mučedníka v podobě suverénně nejpacifičtější a nejéteričtější elfky na serveru, ovšem oni se s ní nějak odmítali bavit. Když pak síly pořádku obsadily elfskou vesnici, vrhla se při obraně Stromu do rány královskému paladinovi a prodloužila tak jeho životnost asi o tři sekundy.

Helmut
Lineage 2 (Faremion)
Kupodivu to nebyl instalatér, ale paladin, Inkvizitorova levá ruka, taky GM postava. Zmatené dobro s důrazem na tu zmatenost, protože mozek měl vymytý naprosto příkladně. Jeho dokonale vyleštěná zbroj oslňovala, jeho mocný meč trestal padouchy a víra zarazila to, co prošlo přes jeho štít. Přesto byl ale ze všech tří elitních paladinů nejsnesitelnější a s trochou snahy by možná začal svoje rozkazy zpochybňovat. Bratři Otto, Helmut a Michael (aka OHM trio) měli navíc svého času velet útoku na hrad plný ničemů, ale jaksi z toho sešlo, což je škoda, protože by to byla fakt podívaná za všechny prachy.
K Helmutovi pak, alespoň symbolicky, patřil celý zástup dalších npc, od trpasličích radních přes krále jednorožců a bednu plnou budíků až po hrobaře, jejichž hraní byla taky náramná prdel.

Garin Severa
Lineage 2 (Faremion, Royal Elmore)
Trpasličí vědátor, průkopník vesmírného programu a vynálezce kde čeho, který svým posledním vynálezem tak nějak omylem anihiloval celý svět. To se prostě stane.





Bimbelína Bramboráková #
Lineage 2 (Dwyllion)
Vlastním jménem Magda Majzlíková, šlechtična na útěku před vyjednaným sňatkem a před tím hnusným luxusem, co by ji čekal. Paladinka trpasličí bohyně Mafry, kurde. Mečem a štítem kosila nemrtvé po stovkách, přeměnila trpasličí společnost z bandy lakomých trotlů na organizovanou skupinu s cílem a plánovala velkolepý návrat mistrů kovářů k moci. Dost možná by se z ní pak stala královna veškerého trpaslictva. Bohužel opět přišel konec světa, tentokrát zaviněný Slovákem.



Llewella Clocker #
Londýn pod parou
Příkladně vychovaná Velšanka žijící s otcem lékárníkem ve steampunkovém Londýně na 11 Cavendish Square. Do města vzducholodí a parníků se s rodinou přestěhovala z Cardiffu a pomáhala otci v lékárnické laboratoři ve sklepě. Viktoriánské hodnoty jí ale nedělaly moc dobře, po večerech si tajně četla Carmillu a když pak omylem vynalezla LSD a probudila v sobě slečnu Karnstein, měl najednou pan Hyde o konkurenci postaráno.



Lowenna Liddicot
Torchwood 4
Cornwallská radioamatérka narozená někdy před první světovou válkou, již bylo ještě kolem roku 2004 možno zahlédnout po Praze. Konzervativní ve stylu oblékání, progresivní v přístupu k technologiím, nekompromisní v potírání místních vlkodlaků a efektivní v užívání včelí lodi pohřbené pod Žižkovem. RPG na motivy zmizelého Torchwoodu 4 nicméně taky nikdy nepřerostlo rámec plánování, tak jsem jej aspoň začlenil do Edvinovy příběhové linie na Equilibriu.

Yessa
Star Wars: The Old Republic
No jo, tak jsem ten zázrak zkusil, to je toho. Vydrželo mi to asi dva dny, pak putovala do koše jak hra, tak postava, rytířka Jedi z Eshanu, ledová královna a vzdálená příbuzná jedné z vedlejších postav na Eclipse.

Butan Sochor
Neverwinter
Trpasličí bard s bezdným žaludkem, pěstěným vousem a neúnavným smyslem pro gentlemanství. Oháněl se dvěma kudlami, vždy se dokázal upravit vysoce nad běžný trpasličí standard a nosil slušivý klobouk. Okolí města Neverwinter ho ovšem natolik nudilo, že táhl dál Zapomenutými říšemi a kdo ví, kam se dostal.





T'Raava
Star Trek Online
Napůl Vulkánka, napůl Romulanka, celou duší vědecky zaměřená kapitánka lodi USS Gordon Shumway. S malým Intrepidem už se účastnila přehršle bitev a několikrát jí bylo řečeno, že healuje jako bůh, což její přísně logická a in-character mysl nedokázala pochopit.
Často ji lze potkat v baru na DS9 s její orionskou první důstojnicí a ani jedna z nich rozhodně není abstinentka.



Tuvol
Trekgame, Neutral Zone
Vulkánec a posléze Romulan, jehož jméno taky původně znělo jinak a taky se za něj teď stydím. Každopádně jeho logičtější verze fungovala coby jeden z lékařských důstojníků na palubě USS Phoenix, pomáhal s evakuací lodi v největší tamní bitvě a následně se přestěhoval na loď novou, pojmenovanou z nostalgických důvodů úplně stejně.
Romulan sloužil na nějaké té průzkumné bárce poblíž neutrální zóny a vlastně si o něm nic dalšího nepamatuji.



Lord Zahradník
Children of Gallifrey
Time Lord z Gallifreye se sonickými hráběmi a skleníkem, co byl vevnitř větší. Jeho posláním bylo hlídat zahrady, v nichž rostly korály a budoucí TARDIS. Dařilo se mu to znamenitě, protože se tam nikdy nikdo nenaboural, a určitě to nebylo tím, že hra jako taková skončila v podstatě na plánovacím stole.






Magnus Mungo
Lordi a Lamy
Správce Kosticových ostrovů při pobřeží Westerosu. Pozvedl tamní kulturu, začal těžit obsidián (vtipně dřív, než jsem zjistil, jak je to v tom universu užitečná věc) a pak, jak je tam zvykem, nějak pitomě umřel, nejspíš ho sežral vodní had.

Šáhlá Sharon #
Borderlands
Decentně šílená šlapka z nejnebezpečnější planety vesmíru. V pokojném městečku Shennanigan má vlastní motýlek s pár zaměstnanci a taky Předehru, ultralehkou brokovnici od Maliwanu na zápalné náboje.
V drabblech je k vidění relativně často, na plnohodnotné rpg jsem se z bezpečnostních důvodů vykašlal.




Patrick MacMeadymane #
Lunaville
Protože svět prostě potřeboval My Little Pony RPG a pegase se shamrockem na zadku. Navíc barmana, co rád servíroval speciální jablečný mošt a barvil ho, věci a hosty na zeleno. Lunaville ovšem přes úctyhodný počáteční zájem zmizelo v propadlišti dějin a už se nikdy neobjevilo, takže se jen sem tam mihne v bonusových drabblech o tahání větví v dešti.



Lady Spady
Lunaville
Jednorožčí slečna, jejíž doménou byla výroba lopat, rýčů a podobných užitečných věcí. Akorát při tom občas zapálila kovárnu a přilehlou vesnici.









Sneaky Snotra
How to Train Your Dragon Roleplay
Severská zlodějka, uctívačka Lokiho a majitelka ochočeného changewinga jménem Chester, který jí svou schopností maskovat se jako chameleon dost ulehčoval práci. Zároveň taky postava, u které jsem definitivně zlomil hůl nad zahraničními textovkami, protože proti českým (nebo minimálně těm, co znám) je to fakt odpad.



Týna Tisová
Deritrea
Trpaslice, jejíž charakterník jsem snad ani neodeslal, nicméně sepsaný je. Truhlářka z jednoho z trpasličích měst pod horami, která sní o boji se zlem, ovšem rodiče jí v tom brání. Za kamarády má krysí lid z temných tunelů a neumí zpívat.

Bofur #
Hobit
Ten trpaslík, co ho ve filmu hraje James Nesbitt a občas i něco řekne. Ale abych pravdu řekl, nejspíš jsem za něj nenapsal jediný herní příspěvek, ne že bych byl z výpravy jediný.






Flann O'Fearraigh
Felix Felicis
No, to je takový pokus. Chudý irský polokrevný študák ze Zmijozelu, který je ale ve své podstatě hodný a neváhá kdykoliv zmlátit toho, co si dovoluje na slabší. Strašně rád by se věnoval přemisťování a stal se kinetickým rytířem, kdy by v zářivém brnění poletoval po bojišti jako blesk a sundavala zloduchy mečem, ale táta mu to rozmlouvá a snaží se ho uvrtat do něčeho, čím se uživí.
Takže bude asi vařit perník.




Jestli v tom vidíte nějaký vzorec, dejte mi vědět, já se nad sebou důkladně zamyslím. Taky doufám, že jsem jich nezapomněl moc, a ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Kaksi tornia

Dnes, 11. září 2013, si připomeneme bezpochyby nejdůležitější událost jednadvacátého století. Událost, která otřásla nejedním civilizovaným člověkem, nemalé množství jich dodnes fascinuje a minimálně dvěma změnila život.
Prostě a jednoduše, vyvěsil jsem dnes [500. téma] nejdelšího drabble maratonu v tomhle sektoru galaxie. A souběžně s ním i [55. bonus], který nás vezme pěkně zpátky ke kořenům a primárnímu cíli celé akce.

Ze všech těch 1913 drabblů je jich z vesmíru s prozatímním označením „Equilibrium 4k“ jenom 271, ale i tak je to s přehledem víc slov, že mají ty čtyři dosud hotové kapitoly chystaného veledíla. A nikdy jsem tam nemusel řešit takovou hromadu problémů, co v něm.
Už jenom otázka vypravěče. Od prvního dne, co jsem začal na Equilibrium přispívat, jsem bez delšího váhání psal v první osobě, jako bych já byl ten schizofrenní finský upírobijec, co o sobě mluví v osobě třetí a rýmech.
Ona první osoba, plus patrně záliba v katanách, černém a červeném humoru a upírská tematika, měla za následek několik nenápadných dotazů, jestli se snažím napodobovat Kulhánka. Tou dobou jsem neměl tušení, o koho jde, ale ze zvědavosti jsem si přečetl Noční klub a pochopil, proč by si to někdo mohl myslet. Na druhou stranu jsem ale viděl i nadějné rozdíly, které jsem od té doby nenápadně prohluboval. Jeho hrdina je zbytečně přesílený, ženy legračně objektivizované a bez rojů masařek se taky nějak objedu.
V textovém rpg má první osoba celou řadu výhod. Není třeba nijak zvýrazňovat myšlenky, vše je automaticky bráno jako subjektivní, postava může mnohem snáz být za blbce a vůbec. Třetí osoba, ideálně nějaká vševědoucí, je naopak super pro popis reálií a věcí, o kterých by postava neměla vůbec nic vědět. Když teď tedy opouštím doménu fór a dávám se do suverénního kusu, nabízí se změna úhlu pohledu, případně nějaká jeho kombinace. Jenže v té třetí osobě píše drtivá většina všech autorů a já si řekl, že je ještě jedna cesta.
Místo toho, aby příběh vyprávěl dva tisíce let starý dhampír, ho bude vyprávět naprosto obyčejný civilista. Něco na způsob Tristrama Shandyho, prostě celkem sečtělý, ale taky úplně zbytečný člověk, co nikdy nic nedokázal a velkou část svého nudného života tráví vymýšlením výmluv a hraním počítačových her. Něco jako já, jen měl ještě smůlu na ženské.
Edvinovo postižení navíc umožní, aby byl tento trubka celou dobu s ním, mohl všechno vidět, o všem přemýšlet a všechno nejapně komentovat, ale aby zároveň nemohl s ničím nic dělat. Protože je nový, o případné vysvětlování se postarají starší ztracené duše a čtenář se bude moci bavit i tím, jaký je to mimoň.
A zápletka? Už od chvíle, kdy šel Edvin na Valhalu, jsem přemýšlel, jak přesně bude jednou probíhat předpovězený Ragnarok. Nakonec jsem došel k závěru, že by mohla být celkem sranda spojit všechny konce světa, jak si je představují jednotlivá pozemská náboženství, a spláchnout planetu jedním vrzem a bez namáčení. Jenže v tomhle mě pro změnu předběhli pánové Gaiman a Pratchett se svou knihou Dobrá znamení a polovinu srandy mi tím zkazili. Navíc to bylo dost dobré, takže jsem se na ně ani nemohl zlobit.
Na druhou stranu jsem ale za těch sedm let psaní na Equilibrium a tři ročníky DMD, kde se z Edvina stal cestovatel časem, rytíř kruhového stolu a Mojžíš a kde se napřesrok podívá do země za zrcadlem, svůj mikrokosmos trochu rozšířil. Lidstvo se vydalo mezi hvězdy, vlkodlaci a další nadpřirozené bytosti s ním a planetu Zemi pohltily plameny pekelné. Takže si prostě na paškál vezmu apokalypsu další. O upírech dnes ostatně píše každý druhý, kdežto upíry ve vesmíru jen tak nevidíte.
Tady samozřejmě vyvstává jeden maličký problém: tohleto 4k universum znám jenom já a dát tam místo prologu stručnou historii dvou tisíc let vývoje by spolehlivě uspalo i děcko s ADHD. Protože jsem ale zrovna četl Posledního mohykána, rozhodl jsem se využít věc, kterou používá J. F. Cooper: krátké citáty před každou kapitolou. On tam strká Shakespeara, já sáhl po výtazích z nových svatých knih, soudobých reklamách a dalších věcech, které lehce humornou formou přiblíží kulturu čtvrtého tisíciletí i lidem, kteří neměli rádi dějepis. Sice to tak prý dělá i jeden soudobý autor polského fantasy, ale lepší a originální způsob mě zatím prostě nenapadl.
Kombinace budoucnosti a trubky vypravěče mě pak postavilo před největší dilema vůbec. Dá se totiž předpokládat, že po dvou tisících let vývoje se literatura vyvine do takových podob, že to snad ani nechci vědět. Nejen to, taky je dost možné, že to, co dnes považujeme za nadčasovou a nestárnoucí klasiku, bude zapomenuto, nebo alespoň zkomoleno. Budu tedy muset najít způsob, jak do troubových myšlenek naházet odkazy na díla a směry, které ještě neexistují, a také jak najít rozumnou míru degradace klasiky, abych nebyl za kreténa já, případně abych byl aspoň za kreténa nějak humorně.
Rovněž jsem musel, ač nerad, sáhnout po retconu a kompletně předělat ALICE, Edvinův planární stroj času. Tento dopravní prostředek totiž ne náhodou až moc připomínal TARDIS, včetně toho, že byl vevnitř větší, maskoval východ podle potřeby jako pračku, lodní kufr nebo popelnici a měl permanentně zataženou ruční brzdu. Teď z ní bude celkem obyčejný kravvar plující suverénní mikrodimenzí, z níž se podle potřeby dají otvírat a maskovat portály ven do našeho světa.
Chvíli jsem si taky zahrával s myšlenkou, že by bylo fajn k tomu přistoupit s životním mottem Johna Cleese, že pointy jsou pro dementy. Celá ta věc by prostě končila tak antiklimakticky, že by čtenář měl chuť tu nejapnou věc prohodit oknem a chtít zpátky svůj ztracený čas. Třeba by se hrdina probudil z kómatu, celé by se to zacyklilo nebo by konečně po všech těch varováních opravdu vybuchl vesmír. Tím bych se sice vyhnul už tak nepravděpodobné variantě, že by po mně někdo chtěl pokračování, ale asi zkusím najít nějaký šetrnější způsob.
A vymýšlení názvu, tomu asi věnuji některý z budoucích příspěvků. Zatím jsem jich vystřídal asi osm, momentálně vede Jezdci a jelita, ale kdo ví, jak dlouho to vydrží.

Tak jako tak mě ještě čeká spousta srandy.
A jestli mi někdo řekne, že už existuje kniha, v níž dhampír lomeno bůh básnictví, pivovarnictví a antikoncepce cestuje futuristickým vesmírem plným magie a nadpřirozena a kosí Pokrytectví, Brokolici, Origin a další jezdce z Nové apokalypsy, tak se fakt naseru.



A ostatně soudím, že by Jediland měl být fakt jako už akutně aktualizován.

Platonin luola


Nikdy jsem nezastíral, že co se týče všímavosti, jsem na tom poněkud bledě.
Toho, že má někdo každé oko jinak barevné, triko naruby nebo rozepnutý poklopec, si zřídkakdy všimnu bez externího upozornění. Klasickým chytákem jsou pak nové náušnice či sestřih, o změně odstínu barvy vlasů nebudu ani začínat, protože tam ještě úřaduje moje odstínoslepost. Šestnáct barev, himlhergot.
Je to trochu jako žít v nedodělané virtuální realitě. Když prostě jdu po ulici, nekoukám na každý záhyb a nedokonalost chodníku, nýbrž sveřepě kráčím po jednolité textuře s nápisem „chodník“. Vedle stojí několik přibližných kvádrů s nápisem „auto“ a kolem občas projde polygon s texturou „člověk“. Tahle simplifikace má samozřejmě několik nevýhod, například kriminalistům bych v případě potřeby identifikovat ksicht masového vraha byl asi žalostně k ničemu, ale taky výhod – všechny prvky z okolí to tak nějak jednoduše nahází do tvrdě stereotypních kategorií a je mi jasné, co od nich můžu čekat a co s nimi jde provádět za operace. Entita ze skupiny „člověk“ mě může náhle oslovit a přesunout se do kategorie „známý“, entitou „rohlík“ nejde otevřít pivo a ať už má entita „kamion“ jakoukoliv barvu, není vhodné stát před ní, když jede.
Čímž mi zbyde dost operační paměti na vymýšlení békovin, jako třeba jak do toho chystaného veledíla nacpat co nejvíc narážek na Pýchu a předsudek a jakým přízvukem nechat mluvit Satana.

Jenže teď jsem zjistil, že to tak zjevně nemám zdaleka sám.
O tom, že mám doma ochočený kámen, jsem širší veřejnost uvědomil už nějakou dobu zpátky. Trochu tajnější je, že Mílielle občas fotím na procházce [ve sněhu], [jak spí] a tak a nahrávám to na svůj experimentální profil na sociální laboratoři jménem Facebook. Její album se líbí cca čtvrtině všech mých přátel a „přátel“ a má komentáře i od pár takových, co běžně věci nekomentují, takže je docela celebrita a občas tam přihodím něco nového.
No a zrovna včera jsem ji vzal [na Hrad]. Udělal jsem si takovou asi šestikilometrovou procházku z Hradčan přes Staré Město až na Vyšehrad, což je s mým kolenem fakt špica, a při té příležitosti ji sem tam někde položil a vyfotil. A protože ty krychle „barák“ po cestě nijak nezaměstnávaly moji imaginaci, napadlo mě, že bych pár těch fotek mohl decentně upravit, aby byly zajímavější.
Takže jsem přišel domů, fotky stáhnul a nažhavil fotokrám. A vznikla fotka [první]. Protože jsem si představil sebe, jak na to koukám poprvé, přišlo mi zřejmé, že to tam každý na první pohled rozhodně neuvidí ani hledat nebude, tak jsem ještě přidal hrozně nenápadný komentář, opakující několikrát po sobě, že tam není nic k vidění, po kterém já už bych něco hledat začal. Nic.
Tak jsem nahrál pár dalších, nezávadných fotek a mezitím předělal [tuhle]. Tam jsem pro změnu váhal, zda někdo dost malého Áďu a ne tak známou Evu Braunovou pozná, ale ta uniforma, komentář o neodbytných německých turistech a taky dost nekompatibilní kvalita vloženého materiálu vypadala slibně. Taky nic.
Tak jsem si řekl, že to asi chce trochu větší kalibr, a ze založené fotky domu zla v mlze jsem stvořil [toto]. Toho už si patrně jeden člověk všiml, načež soudě podle dost dvojsmyslného komentáře odhalil i Efu, ale stále se nemůžu zbavit dojmu, že to je trochu málo. A jako poctu svým schopnostem čarovat s obrázky to neberu, protože to byla fušařina na pět minut.

Další level? Slenderman na společnou fotku z maturitního plesu.


A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.

Kokotti

I mnohými opovrhovaná teta Wikipedie ví, že:

Zapisujeme-li v textu počet číslicí, nevyznačují se žádné koncovky.

Když už jsem ten šuplík jednou otevřel, nedá mi to a dodělám věc, kterou jsem tu začal zmiňovat někdy před třemi lety. Ono totiž hrozí, že bych to pak sliboval skoro tak dlouho, jako někdo slibuje aktualizaci Jedilandu, a to by bylo nemilé.

Sbírka Kokot-ti vznikala pěkně dlouho, ač je v ní zachycovaný nešvar víc než populární, a zveřejňuji jenom to lepší, reálně je materiálu třikrát tolik. Rovněž jsem si za tu dobu vysloužil pár zkoumavých pohledů, zmínil-li jsem, že sbírám kokoty. Byla to ale činnost veskrze zajímavá a dokonce jsem dostal několik příspěvků od pomocných sběračů. Naneštěstí jsem někam zašil složku, kde všechny tyto externí příspěvky byly, a tak asi chvíli potrvá, než je najdu. Tímto se přispěvatelům hluboce omlouvám a ještě jednou jim děkuji za snahu.

Nicméně k věci, respektive k obrázkům. Pokud někdo pořád neví, o čem je řeč, dovolil bych si ukrást a trochu zkrátit formulaci z [jednoho fajn webu] a upřesnit to poučné souvětí z Wikipedie:

Pokud se číslovky nevyjadřují slovy, ale číslicemi, má řada lidí tendenci naznačovat tvar dané číslovky tím, že za číslici ještě doplní jakousi koncovku. Číslice se ale neskloňují, podobně jako například značky a většina zkratek. Správný tvar číslovky totiž vyplývá z kontextu.

A že těch lidí je!

Já sice chápu, že chybovat je lidské, etc etc, ale může mi někdo doprdele vysvětlit, jak tohle vzniklo? Vždyť to prostě nedává minimum smyslu, ať se na to koukám z jakékoliv strany. Navíc ta kreativita kombinování různých chyb je až zarážející, a to nepočítám sem tam ujetou mezeru, sem tam jednu navíc, nesouměrnost velikosti písmen a vůbec. Místy mě to prostě fakt točí a zajímalo by mě, jestli jsem sám. Zkusíme to.

Vítejte v pavilonu expozici kokotů.

Neznámý kokot mi kazí požitek z oblíbené hospody.
Místo pořízení: Krákora, Praha 2.

Neznámý kokot pomáhá ostatním zhubnout. 
Místo pořízení: Radlická, Praha 5.

Neznámý kokot o dva roky později
Místo pořízení: Staroměstská, Praha 1.

Neznámý kokot dělá do Kyanidu.
Místo pořízení: Rájov

Neznámý autor radí, jak používat těžce bizarní výtah.
Místo pořízení: Nádraží Holešovice, Praha 7.

Neznámý kokot předvádí pomlčkovou variaci na klasické téma
Místo pořízení zapomenuto.

Neznámí kokoti pracují i u české pošty, pochyboval o tom někdo? 
Místo pořízení: Dejvická, Praha 6.

Neznámý kokot rozšiřuje.
Místo pořízení: OC Avion, Ostrava.

Neznámý kokot pořádá autogramiádu.
Místo pořízení: Radlická, Praha 5.

Neznámý čínský kokot se inspiroval domorodci
Místo pořízení: Čínské bistro v NC Eden, Praha 10.

Neznámý kokot se živí prodejem špicových hamburgerů.
Místo pořízení: Příbor, náměstí

Neznámý kokot nemá rád děti.
Místo pořízení: Žitomírská, Praha 10. 

Neznámý kokot kazí pověst dobrému pití.
Místo pořízení: Krásný ztráty, Praha 1.

Neznámý kokot zavádí novou kombinovanou normu s písmenkem navíc.
Místo pořízení: Bistro na Pálavě.

Banda neznámých kokotů se vyřádila tak nějak komplexně. 
Místo pořízení: Gynekologie na Bulovce, Praha 8. Neptejte se.

Neznámý kokot a jeho zavěšené dráždidlo s horním indexem.
 
Místo pořízení: NC Eden, Praha 10.

Neznámý kokot přiznává chybu a kurví přídavná jména od číslovek odvozená.
Místo pořízení: Choceradská, Praha 4

 Neznámý kokot podobně zasáhl i samotného císaře.
Místo pořízení zapomenuto.

Neznámý kokot to dotáhl až na velkou reklamu v metru.
Místo pořízení: Želivského, Praha 10.

Neznámý kokot zasáhl Státní filharmonii Košice.
Místo pořízení: Metro, toho času ve stanici Dejvická.

Neznámému kokotovi se ztratila čivava a ze žalu kombinuje.
Místo pořízení: Kačerov, Praha 4.



A tady ještě takový bonus, který se sice netýká číslovek, ale taky je moc fajn.

Místo pořízení: Dveře metra.

Místo pořízení: NC Eden.

Hulk mad
Místo pořízení: Zeleneč

A ostatně soudím, že by Jediland měl být aktualizován.